martes, 19 de febrero de 2019

PROGRAMA DE FESTEJOS FALLES 2019


DIUMENGE, 24 DE FEBRER
14.00 hores, Dinar amb paella valenciana al nostre casal.
17.00 hores, Concentració al casal per anar a la Cridà amb la Charanga Trambolika. Ja arriben les Falles de 2019!

DISSABTE, 2 DE MARÇ
12.00 hores, Visitarem l’Exposició del Ninot al Museu de Ciències.
21.00 hores, Sopar de pa i porta al casal.
22.30 hores, celebrarem el Carnaval amb un concurs de disfresses.

DISSABTE, 9 DE MARÇ
11.00 hores, Arreplegà pel barri.
12.00 hores, Quint i tapa a la carpa (*).
14.00 hores, Fideuà a la carpa (*).
17.30 hores, Exhibició i espectacle de cotxes Subaru.
20.00 hores, Concurs de paelles (*).
23.00 hores, Concert amenitzat per la nostra Charanga Trambolika.

DIUMENGE, 10 DE MARÇ
14.00 hores, Dinar amb pollastres a l’ast (*).
18.00 hores, Xocolatà a la carpa.

DIJOUS, 14 DE MARÇ
17.30 hores, Concentració al casal per a anar a recollir el nostre ninot infantil al Museu de Ciències Príncipe Felipe.
21.00 hores, Sopar de la plantà infantil i entrega de recompenses.
22.00 hores, Ajudem a plantar la falla infantil.
22.30 hores, Sopar de pa i porta per a la comissió major.

DIVENDRES, 15 DE MARÇ
09.00 hores, Plantà “oficial” de la falla infantil a càrrec de l’artista Alfredo Villena i al llarg del matí Natalia esperarà al jurat.
11.00 hores, Castells unflables per a tots i totes.
17.30 hores, Concentració al casal per a anar a recollir el nostre ninot al Museu de Ciències Príncipe Felipe.
20.30 hores, Sopar infantil a la carpa.
21.30 hores, Sopar de la plantà, entrega de recompenses i fallers d’honor.

DISSABTE, 16 DE MARÇ
08.00 hores, Plantà “oficial” de nostra falla a càrrec de l’artista Antonio Rubiño. Al llarg del matí Silvia i Carlos esperaran al jurat.
09.30 hores, Esmorzar popular.
            SI NO HI HAN PREMIS... 12.00 hores, Passacarrer pel barri.
12.30 hores, Aperitiu per a tots i totes a la carpa.
16.00 hores, Recollirem (SI HI HA) els premis infantils a la Plaça de l’Ajuntament.
18.00 hores, Berenar infantil amb personatges famosos.
20.30 hores, Sopar a càrrec de nostra Fallera Major Infantil, Natalia Perelló i Guillen.
22.30 hores, Sopar ‘barbacoa’ patrocinada per CASA EUSEBIO.
00:00 hores, Discomovil amb camió-trailer.

DIUMENGE, 17 DE MARÇ
09.00 hores, Recollirem els premis a la Plaça de l’Ajuntament.
12.30 hores, Aperitiu per a tots i totes a la carpa.
16.30 hores, Concentració per anar a l’Ofrena de flors a la Mare de Deu dels Desamparats.
21.00 hores, Sopar infantil a la carpa.
22.00 hores, Sopar de pa i porta.
23.00 hores, Actuació de màgia a càrrec de CHEMAGO.

DILLUNS, 18 DE MARÇ
10.30 hores, Esmorzar motero (*).
12.00 hores, Quint i tapa a la carpa (*).
14.00 hores, Arròs amb fesols i naps (*).
17.30 hores, Berenar infantil i actuació del mag BORJA.
20.30 hores, Sopar infantil a la carpa.
21.30 hores, Sopar a càrrec de la nostra Fallera Major, Silvia Fernandez i Ruiz, a la nostra carpa.
23.00 hores, DUO MUSICAL PARADISE a la carpa.

DIMARTS, 19 DE MARÇ
11.00 hores, Missa en honor a Sant Josep a la Parròquia Santa Teresa de Jesús i, a continuació, passacarrer per la demarcació.
14.00 hores, Mascletà a càrrec de RICASA.
           A continuació, Dinar a la carpa.
16.30 hores, Mascletà manual.
17.30 hores, Passacarrer de disfresses amenitzats per la Charanga Trambolika per la demarcació.
19.00 hores, els nostres infantils realitzaran l’Estoreta velleta.
21.00 hores, Sopar de la cremà infantil.
22.00 hores, Cremà de la falla infantil.
22.30 hores, Sopar de la cremà (pa i porta).
00.00 hores, Cremà de la falla a càrrec de RICASA.

(*) PREVI PAGAMENT

LA COMISSIÓ ES RESERVA EL DRET EN MODIFICAR ELS HORARIS PREVISTOS I S’INFORMARÀ A TRAVES DELS CANALS HABITUALS D’INFORMACIÓ. GRACIES.